מדרשת ביחד

מתעסקת בשני תחומים מרכזיים: טיולים במרחבי הנגב וסמינרים בנושאי חברה, ערכים ויהדות. מיקום המדרשה בירוחם, מאפשר הכרות מקרוב עם העיירה, ומפגש עם פרויקטים חינוכיים שהוקמו בה על ידי מוסדות ביחד עם הנוער החלוצי המיוחד שהתיישב בה ותרם רבות לביסוסה. מיקומה של ירוחם במרכז הנגב, בין מכתש לאגם, נותן גישה נוחה לאתרי נוף מגוונים ומציע הזדמנות לטעום מהאווירה המיוחדת של המדבר.

 

המדרשה הוקמה בשנת 1988 כמפעל חברתי- חינוכי ששם לו למטרה להעלות את המודעות לנושאים חברתיים של פערים, ניכור בחברה הישראלית ואיבוד ערכים תוך חינוך להגשמת הערכים של שליחות,מעורבות חברתית ואחדות העם. בדור שבו המימוש העצמי הוא המניע העיקרי המנחה את חייו של האדם, קיימת חשיבות מיוחדת לעיסוק ביחס ובמתח שבין ה"אני" והחברה, בין היצר והיצירה ובין הרצון לחופש מול עול מצוות.

 

באכסניה נמצאים 92 חדרים המכילים 480 מיטות, כיתות, חדרי אוכל ואולמות. במקום מתקיימים כנסים, ימי עיון, שבתות חתן ובר מצווה ואירועים שונים. עיקר הפעילות במהלך השנה היא אירוח תלמידי בתי ספר שבאים לטיולים בדרום.

 

מה תמצאו אצלנו?

-          טיולים שנתיים

-          טיול חד יומי

-          טיול נודד

-          מסע נגב- מסע המשלב טיול וסמינריון

-          סמינריונים במגוון נושאים

 

אנו מזמינים אתכם להתחבר, להתבונן פנימה וללמוד על ערכים אלו דרך היציאה לטבע והתנתקות ממרוץ החיים  או בעזרת סמינריון מפעיל וחוויתי.

 

קישור לאתר המדרשה: www.beyachad.org