ישיבת ההסדר

הישיבה נוסדה בשנת תשנ"ד על-ידי שמוליק פרידמן בן-שלום, חלוץ חברתי שהקים פרויקטים רבים בירוחם, ועל-ידי הרב אליהו בלומנצויג שליט"א, המשמש כראש הישיבה מאז ועד היום.

המטרה הייתה, בין השאר, להביא לירוחם אוכלוסיה ממרכז הארץ, ליצור חיבורים עם אנשיה הנפלאים של ירוחם ולהפוך את ירוחם למקום שתושביו גאים בו ובניו רוצים לגור בו, על מנת להביא להצלחתה בתחומי החינוך, התורה, התעסוקה והחברה.

עיקר המאמץ מושקע בין כתלי בית המדרש, במטרה לגדל_MG_0482 תלמידי חכמים המצוינים בלימודם ובמידותיהם. במהלך חמש שנות התכנית התלמידים משרתים בצבא לתקופה של שנה וארבעה חודשים, וחלקם ממשיכים לתפקידי פיקוד וקצונה. במהלך שנות הלימודים, התלמידים מעורבים בנעשה בירוחם, מתנדבים במסגרות ההתנדבות השונות ביניהם חברותות עם ילדי בתי הספר הבאים ללמוד בישיבה, פעילות בתוך בתי הספר ובמשימות רבות נוספות. אנו מאמינים כי לימוד המשלב בתוכו עשייה מעצימה את הלימוד עצמו, ויוצרת , הלכה למעשה, בני תורה החיים את המושג "תלמוד המביא לידי מעשה"

בישיבה לומדים כיום כמאתיים חמישים תלמידים ואברכים. כ-90 משפחות מבוגרי הישיבה קבעו את ביתם בירוחם, וקבוצה זו מהווה את ליבה של קהילת בני עקיבא. מאות בוגריה של הישיבה פזורים בערים, בעיירות פיתוח ובישובים בכל רחבי הארץ ומגשימים את הערכים עליהם התחנכו בישיבה במקומות מגוריהם, בקהילותיהם ובמקומות עבודתם במגזר הציבורי, העסקי, הפרטי ובמגזר השלישי.

לאתר הישיבה: http://www.yhy.co.il/